Ogar od wieków towarzyszył człowiekowi na łowach. W tym dziale chcemy Państwu zaprezentować lektury zarówno związane z historią używania tej rasy na polowaniach, jak i z wyzwaniami jakie stawia przed właścicielami ogarów, którzy chcą swoje psy szkolić i pracować z nimi w łowisku, współczesne łowiectwo.

WSPÓŁCZESNOŚĆ

Pięknie wydana w 2017 roku kompleksowa pozycja dotycząca nierozerwalnego związku kynologii z łowiectwem. Praca zbiorowa zawiera zarówno ogólne informacje  na temat morfologii i fizjologii psa, odchowu i wychowania, akcesoriów związanych ze szkoleniem, po bardziej specjalistyczne dotyczące układania psów z poszczególnych grup.

 

Jak głosi podtytuł „Kynologia łowiecka dla myśliwych i miłośników psów myśliwskich”. Autorem jest Andrzej Brabletz – sędzia kynologiczny i sędzia prób i konkursów pracy. Książka w całości poświęcona układaniu tropowców, począwszy od wyjaśnianiu specyfiki pracy psa tropiącego, poprzez działanie narządu węchu u psów a skończywszy na akcesoriach i podstawowych zasadach ważnych w szkoleniu psów pracujących na tropie.